首頁 > Vishay / Dale代理商 > CPF118K000BHEE6
影像僅供參考,以產品規格為準
CPF118K000BHEE6
型號描述:
18 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
金屬膜電阻器 - 透孔 1watt 18Kohms 0.1%
型號:
CPF118K000BHEE6
品牌:
Vishay / Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±0.1%
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Composition
Metal Film
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
18 kOhms