CMB02070X1000GB200
- 型號描述:
100 Ohms ±2% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film
RES SMD 100 OHM 2% 1W 0207
- 型號:
- CMB02070X1000GB200
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±2%
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Package / Case
- MELF, 0207
- Temperature Coefficient
- Size / Dimension
- 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
- Composition
- Carbon Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0207
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 100 Ohms