首頁 > Vishay代理商 > CMA02040X1001GB300
影像僅供參考,以產品規格為準
CMA02040X1001GB300
型號描述:
1 kOhms ±2% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film
RES SMD 1K OHM 2% 0.4W 0204
型號:
CMA02040X1001GB300
品牌:
Vishay
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
1 kOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Composition
Carbon Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Supplier Device Package
0204
Ratings
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)