CHPHT0805K1473FGT
- 型號描述:
147 kOhms ±1% 0.02W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES SMD 147K OHM 1% 0.02W 0805
- 型號:
- CHPHT0805K1473FGT
- 品牌:
- Vishay Sfernice
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.02W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Moisture Resistant
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 230°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.51mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 147 kOhms