首頁 > Vishay Sfernice代理商 > CHA0402-50RGFTD
影像僅供參考,以產品規格為準
CHA0402-50RGFTD
型號描述:
50 Ohms ±2% 0.3W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
HIGH FREQUENCY/RF RESISTOR - 300
型號:
CHA0402-50RGFTD
品牌:
Vishay Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Tolerance
±2%
Features
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
50 Ohms