CH0402-100RGFPT
- 型號描述:
100 Ohms ±2% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) RF, High Frequency Thin Film
RES CH 0402 THIN FILM
- 型號:
- CH0402-100RGFPT
- 品牌:
- Vishay Sfernice
- 點擊查看即時庫存
起訂量:100
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Tolerance
- ±2%
- Features
- RF, High Frequency
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.025" (0.63mm)
- Resistance
- 100 Ohms