CH02016-402RGFT
- 型號描述:
402 Ohms ±2% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 02016 (0504 Metric) RF, High Frequency Thin Film
RES CH 02016 THIN FILM
- 型號:
- CH02016-402RGFT
- 品牌:
- Vishay Sfernice
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 402 Ohms
- Tolerance
- ±2%
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Composition
- Thin Film
- Features
- RF, High Frequency
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 02016 (0504 Metric)
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)