CH02016-150RGFTA
- 型號描述:
150 Ohms ±2% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 02016 (0504 Metric) RF, High Frequency Thin Film
CH 02016 150U 2% F TR100 E2
- 型號:
- CH02016-150RGFTA
- 品牌:
- Vishay Sfernice
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.03W, 1/32W
- Tolerance
- ±2%
- Features
- RF, High Frequency
- Package / Case
- 02016 (0504 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Resistance
- 150 Ohms