首頁 > Vishay Sfernice代理商 > CH02016-150RGFTA
影像僅供參考,以產品規格為準
CH02016-150RGFTA
型號描述:
150 Ohms ±2% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 02016 (0504 Metric) RF, High Frequency Thin Film
CH 02016 150U 2% F TR100 E2
型號:
CH02016-150RGFTA
品牌:
Vishay Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:100 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.03W, 1/32W
Tolerance
±2%
Features
RF, High Frequency
Package / Case
02016 (0504 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
02016
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Resistance
150 Ohms