CCF07100RGKE36
- 型號描述:
100 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RES 100 OHM 2% 1/2W AXIAL
- 型號:
- CCF07100RGKE36
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±2%
- Features
- Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.090" Dia x 0.245" L (2.29mm x 6.22mm)
- Composition
- Metal Film
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 100 Ohms