BZX384B5V1-E3-18
- 型號描述:
Zener Diode 5.1 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
- 型號:
- BZX384B5V1-E3-18
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 5.1 V
- Tolerance
- ±2%
- Power - Max
- 200 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
- 60 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 2 µA @ 2 V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C