BAS40-04-HE3-08
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Series Connection 40 V 200mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
DIODE ARR SCHOTT 40V 200MA SOT23
- 型號:
- BAS40-04-HE3-08
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Diode Configuration
- 1 Pair Series Connection
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 200mA
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1 V @ 40 mA
- Speed
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Reverse Recovery Time (trr)
- 5 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 nA @ 30 V
- Operating Temperature - Junction
- 125°C (Max)