首頁 > Vishay Sprague代理商 > 30D157M020CC2A
影像僅供參考,以產品規格為準
30D157M020CC2A
型號描述:
150 μF 20 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 2.11Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 150UF 20% 20V AXIAL TH
型號:
30D157M020CC2A
品牌:
Vishay Sprague
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
150 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.11Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
233 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
326.2 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm)