298D227X0004P2T
- 型號描述:
220 μF Molded Tantalum Capacitors 4 V 0805 (2012 Metric) 3Ohm
CAP TANT 220UF 20% 4V 0805
- 型號:
- 298D227X0004P2T
- 品牌:
- Vishay Sprague
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.094" L x 0.057" W (2.40mm x 1.45mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 3Ohm
- Lifetime @ Temp.
- Manufacturer Size Code
- P
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.19mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 220 µF
- Voltage - Rated
- 4 V