298D226X0010M2T
- 型號描述:
22 μF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0603 (1608 Metric) 10Ohm
CAP TANT 22UF 20% 10V 0603
- 型號:
- 298D226X0010M2T
- 品牌:
- Vishay Sprague
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 10Ohm
- Lifetime @ Temp.
- Manufacturer Size Code
- M
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.89mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 22 µF
- Voltage - Rated
- 10 V