首頁 > Vishay / Sprague代理商 > 298D106X9010M2T
影像僅供參考,以產品規格為準
298D106X9010M2T
型號描述:
10 μF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0603 (1608 Metric) 7.5Ohm @ 100kHz
鉭電容 - 固態 SMD 10uF 10volts 10% M case MAP
型號:
298D106X9010M2T
品牌:
Vishay / Sprague
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.5Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code
M
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF
Voltage - Rated
10 V