293D476X96R3C2TE3
- 型號描述:
47 μF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 1.4Ohm
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2312
- 型號:
- 293D476X96R3C2TE3
- Tolerance
- ±10%
- Package / Case
- 2312 (6032 Metric)
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 1.4Ohm
- Lifetime @ Temp.
- Manufacturer Size Code
- C
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.79mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 47 µF
- Voltage - Rated
- 6.3 V