首頁 > Vishay Sprague代理商 > 293D476X9010B2TE3
影像僅供參考,以產品規格為準
293D476X9010B2TE3
型號描述:
47 μF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric) 1.8Ohm
CAP TANT 47UF 10% 10V 1411
型號:
293D476X9010B2TE3
原廠包裝量:
1
Tolerance
±10%
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8Ohm
Lifetime @ Temp.
Manufacturer Size Code
B
Height - Seated (Max)
0.083" (2.11mm)
Failure Rate
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
10 V