293D476X06R3B2TE3
- 型號描述:
47 μF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric) 1.9Ohm
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411
- 型號:
- 293D476X06R3B2TE3
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- 1411 (3528 Metric)
- Size / Dimension
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 1.9Ohm
- Lifetime @ Temp.
- Manufacturer Size Code
- B
- Height - Seated (Max)
- 0.083" (2.11mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 47 µF
- Voltage - Rated
- 6.3 V