293D476X0020E2TE3
- 型號描述:
47 μF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 600mOhm
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
- 型號:
- 293D476X0020E2TE3
- 品牌:
- Vishay Sprague
- 點擊查看即時庫存
起訂量:400
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 600mOhm
- Lifetime @ Temp.
- Manufacturer Size Code
- E
- Height - Seated (Max)
- 0.170" (4.32mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 47 µF
- Voltage - Rated
- 20 V