首頁 > Vishay / Sprague代理商 > 293D476X0004B2TE3
影像僅供參考,以產品規格為準
293D476X0004B2TE3
型號描述:
47 μF Molded Tantalum Capacitors 4 V 1411 (3528 Metric) 1.9Ohm
鉭電容 - 固態 SMD 293D476X0004B2Te3
型號:
293D476X0004B2TE3
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
General Purpose
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9Ohm
Lifetime @ Temp.
Manufacturer Size Code
B
Height - Seated (Max)
0.083" (2.11mm)
Failure Rate
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
4 V