293D475X0025C2TE3
- 型號描述:
4.7 μF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 2Ohm
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 2312
- 型號:
- 293D475X0025C2TE3
- 品牌:
- Vishay Sprague
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- 2312 (6032 Metric)
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 2Ohm
- Lifetime @ Temp.
- Manufacturer Size Code
- C
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.79mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF
- Voltage - Rated
- 25 V