首頁 > Vishay / Sprague代理商 > 293D106X9016C8T
影像僅供參考,以產品規格為準
293D106X9016C8T
型號描述:
10 μF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2312 (6032 Metric) 1.8Ohm @ 100kHz
鉭電容 - 固態 SMD 10uF 16volts 10% C case Molded
型號:
293D106X9016C8T
原廠包裝量:
500
Tolerance
±10%
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
Manufacturer Size Code
C
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF
Voltage - Rated
16 V