首頁 > Vishay / Sprague代理商 > 293D106X9016A8T
影像僅供參考,以產品規格為準
293D106X9016A8T
型號描述:
10 μF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1206 (3216 Metric) 3Ohm @ 100kHz
鉭電容 - 固態 SMD 10uF 16volts 10% A case Molded
型號:
293D106X9016A8T
原廠包裝量:
2000
Tolerance
±10%
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
Manufacturer Size Code
A
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF
Voltage - Rated
16 V