首頁 > Vishay / Sprague代理商 > 293D105X9050C2TE3
影像僅供參考,以產品規格為準
293D105X9050C2TE3
型號描述:
1 μF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2312 (6032 Metric) 4.6Ohm
鉭電容 - 固態 SMD 1uF 50volts 10% C case Molded
型號:
293D105X9050C2TE3
原廠包裝量:
500
Tolerance
±10%
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.6Ohm
Lifetime @ Temp.
Manufacturer Size Code
C
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF
Voltage - Rated
50 V