293D105X9016A2TE3
- 型號描述:
1 μF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1206 (3216 Metric) 9.3Ohm
CAP TANT 1UF 10% 16V 1206
- 型號:
- 293D105X9016A2TE3
- 品牌:
- Vishay Sprague
數量:
- Capacitance
- 1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 9.3Ohm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)