248BBHS0XB25104MA
- 型號描述:
100k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.5W, 1/2W PC Pins
POT 100K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
- 型號:
- 248BBHS0XB25104MA
- 品牌:
- Vishay Spectrol
數量:
- Packaging
- Box
- Resistance (Ohms)
- 100k
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Temperature Coefficient
- ±500ppm/°C
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Mounting Type
- Panel Mount
- Termination Style
- PC Pins
- Bushing Thread
- 1/4
- Actuator Length
- 0.750" (19.05mm)
- Actuator Type
- Slotted
- Built in Switch
- None
- Actuator Diameter
- 0.125" (3.18mm)