CR-05JL7---12K
- 型號描述:
12 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
RES 12K OHM 5% 1/8W 0805
- 型號:
- CR-05JL7---12K
- 品牌:
- Viking Tech
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 12 kOhms