CR-02JL6--150R
- 型號描述:
150 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
RES 150 OHM 5% 1/16W 0402
- 型號:
- CR-02JL6--150R
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Tolerance
- ±5%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 150 Ohms