CR-01JL6---2K2
- 型號描述:
2.2 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
RES 2.2K OHM 5% 1/20W 0201
- 型號:
- CR-01JL6---2K2
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Tolerance
- ±5%
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Height - Seated (Max)
- 0.010" (0.26mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 2.2 kOhms