首頁 > Vicor Corporation代理商 > VTM48EH120T010B00
影像僅供參考,以產品規格為準
VTM48EH120T010B00
型號描述:
Voltage Transformation Module DC DC Converter 1 Output 12V 10A 26V - 55V Input
DC DC CONVERTER 12V 120W
型號:
VTM48EH120T010B00
品牌:
Vicor Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Voltage Transformation Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
26V
Voltage - Input (Max)
55V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
10A
Power (Watts)
120 W
Voltage - Isolation
2.25 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Efficiency
94.7%
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Module
Size / Dimension
0.87" L x 0.65" W x 0.26" H (22.0mm x 16.5mm x 6.7mm)