V48C8C150BL
- 型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 8V 18.75A 36V - 75V Input
DC DC CONVERTER 8V 150W
- 型號:
- V48C8C150BL
- 品牌:
- Vicor Corporation
數量:
- Packaging
- Tube
- Features
- OVP, UVLO
- Package / Case
- Quarter Brick
- Size / Dimension
- 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Type
- Isolated Module
- Operating Temperature
- -20°C ~ 100°C
- Applications
- ITE (Commercial)
- Voltage - Input (Max)
- 75V
- Efficiency
- 87.3%
- Current - Output (Max)
- 18.75A
- Voltage - Input (Min)
- 36V
- Voltage - Output 1
- 8V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Power (Watts)
- 150 W
- Number of Outputs
- Voltage - Isolation
- 3 kV