PRM48BT480T500A00
- 型號描述:
Pre-Regulator Module DC DC Converter 1 Output 48V 10.42A 38V - 55V Input
DC DC CONVERTER 48V 500W
- 型號:
- PRM48BT480T500A00
- 品牌:
- Vicor Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Pre-Regulator Module
- Number of Outputs
- 1
- Voltage - Input (Min)
- 38V
- Voltage - Input (Max)
- 55V
- Voltage - Output 1
- 48V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Current - Output (Max)
- 10.42A
- Power (Watts)
- 500 W
- Applications
- ITE (Commercial)
- Features
- Remote On/Off, UVLO
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Efficiency
- 97.8%
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 16-DIP Module
- Size / Dimension
- 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)