C0805X7R500-225KNE-CT
- 型號描述:
2.2 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 2.2UF 50V X7R 0805
- 型號:
- C0805X7R500-225KNE-CT
- 品牌:
- Venkel
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Strip
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2.2 µF