C0603C0G500-9R1CNP
- 型號描述:
9.1 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 9.1PF 50V C0G/NP0 0603
- 型號:
- C0603C0G500-9R1CNP
- 品牌:
- Venkel
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 9.1 pF
- Tolerance
- ±0.25pF
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.036" (0.91mm)