C0402X5R6R3-104KNP-CT
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0402
- 型號:
- C0402X5R6R3-104KNP-CT
- 品牌:
- Venkel
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Strip
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Ratings
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.56mm)
- Capacitance
- 0.1 µF