Y092610R0000F9L
- 型號描述:
10 Ohms ±1% 8W Through Hole Resistor TO-220-4 Non-Inductive Metal Foil
RES 10 OHM 8W 1% TO220-4
- 型號:
- Y092610R0000F9L
- 品牌:
- VPG Foil Resistors
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 10 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 8W
- Composition
- Metal Foil
- Features
- Non-Inductive
- Temperature Coefficient
- ±2ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case
- TO-220-4
- Supplier Device Package
- TO-220
- Size / Dimension
- 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.845" (21.46mm)