VDV10N037LSA
- 型號描述:
N-Channel 100 V 202A (Tc) 333W Surface Mount TO-252
100U, Single N MOSFET, RDS(ON) 3
- 型號:
- VDV10N037LSA
- 品牌:
- VIITOR SEMICONDUCTOR CO., LTD
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 202A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 3.7mOhm @ 20A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 96 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 4748 pF @ 50 V
- Power Dissipation (Max)
- 333W
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)