首頁 > VCC代理商 > CMD17-21VGD/TR8
影像僅供參考,以產品規格為準
CMD17-21VGD/TR8
型號描述:
單色LED GREEN DIFFUSED
型號:
CMD17-21VGD/TR8
品牌:
VCC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Color
Green
Configuration
Standard
Lens Color
Green
Lens Transparency
Diffused
Millicandela Rating
7mcd
Lens Style
Rectangle with Flat Top
Lens Size
1.40mm x 1.25mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.1V
Current - Test
20mA
Viewing Angle
140°
Mounting Type
Surface Mount
Wavelength - Dominant
Wavelength - Peak
570nm
Features
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
2.00mm L x 1.25mm W
Height (Max)
1.20mm