首頁 > United Chemi-con代理商 > ESMQ201VSN102MQ35S
影像僅供參考,以產品規格為準
ESMQ201VSN102MQ35S
型號描述:
1000 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ESMQ201VSN102MQ35S
品牌:
United Chemi-con
原廠包裝量:
5
起訂量:15 倍增量:1
Capacitance
1000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
3.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
4.875 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)
1.378" (35.00mm)