EMZA250ARA471MJA0G
- 型號描述:
470 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EMZA250ARA471MJA0G
- 品牌:
- United Chemi-con
- 交期:
- 6-9工作天
- 點擊查看即時庫存
起訂量:272
- Capacitance
- 470 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency
- 425 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 850 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 80 mOhms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)