首頁 > United Chemi-Con代理商 > ELXZ630ELL471ML20S
影像僅供參考,以產品規格為準
ELXZ630ELL471ML20S
型號描述:
470 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
型號:
ELXZ630ELL471ML20S
品牌:
United Chemi-Con
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
63 V
Impedance
59 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
885 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.77 A @ 100 kHz