首頁 > United Chemi-con代理商 > ELXZ630ELL102ML35S
影像僅供參考,以產品規格為準
ELXZ630ELL102ML35S
型號描述:
1000 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
型號:
ELXZ630ELL102ML35S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:67 倍增量:1
Capacitance
1000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
1.662 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.77 A @ 100 kHz
Impedance
36 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
1.437" (36.50mm)