首頁 > United Chemi-con代理商 > ELXZ160ELL103MM40S
影像僅供參考,以產品規格為準
ELXZ160ELL103MM40S
型號描述:
型號:
ELXZ160ELL103MM40S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:30 倍增量:1
Capacitance
10000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
3.23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.8 A @ 100 kHz
Impedance
15 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
1.634" (41.50mm)