首頁 > United Chemi-Con代理商 > ELXV101ELL181ML20S
影像僅供參考,以產品規格為準
ELXV101ELL181ML20S
型號描述:
180 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
型號:
ELXV101ELL181ML20S
品牌:
United Chemi-Con
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
180 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
620 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.24 A @ 100 kHz
Impedance
110 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)