首頁 > United Chemi-con代理商 > ELXS401VSN681MA45S
影像僅供參考,以產品規格為準
ELXS401VSN681MA45S
型號描述:
680 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
型號:
ELXS401VSN681MA45S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:10 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.870" (47.50mm)
Capacitance
680 µF
Voltage - Rated
400 V
Ripple Current @ Low Frequency
2.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.432 A @ 50 kHz