首頁 > United Chemi-con代理商 > ELHS501VSN331MR50S
影像僅供參考,以產品規格為準
ELHS501VSN331MR50S
型號描述:
330 μF 500 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
型號:
ELHS501VSN331MR50S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:10 倍增量:1
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
500 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.66 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.3738 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)
2.067" (52.50mm)