首頁 > United Chemi-con代理商 > ELBV350ELL402AM20S
影像僅供參考,以產品規格為準
ELBV350ELL402AM20S
型號描述:
4000 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 28mOhm 5000 Hrs @ 105°C
型號:
ELBV350ELL402AM20S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:40 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
0%, +30%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
28mOhm
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Capacitance
4000 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.785 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.1 A @ 100 kHz