首頁 > United Chemi-Con Inc代理商 > EKZN800ELL820MJC5S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN800ELL820MJC5S
型號描述:
82 μF 80 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN800ELL820MJC5S
品牌:
United Chemi-Con Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:300 倍增量:1
Capacitance
82 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
80 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
344 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
860 mA @ 100 kHz
Impedance
140 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)