首頁 > United Chemi-con代理商 > EKZN350ELL271MJC5S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN350ELL271MJC5S
型號描述:
270 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN350ELL271MJC5S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:200 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
270 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
53 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
850 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.7 A @ 100 kHz